Uživatel: Host
Přihlásit


Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links


 

OCAD podporuje Světový týden orientačního běhu Skyvová - 04.03.2024 14:34:49
Cílem WORLD ORIENTEERING WEEK je přivést během týdne co nejvíce lidí z celého světa do kontaktu s orientačním během. V období mezi 18. květnem a 26. květnem 2024 může být jakákoliv organizovaná aktivita v orientačním běhu zaregistrována jako událost World Orienteering Week.
Pokud si předem zaregistrujete akci, můžete požádat o bezplatnou OCAD Starter licenci pro tvorbu map nebo nastavení kurzů pro tuto akci. Licence platí do 31.05.2024.

Kroky, které je třeba podniknout: - Předregistrujte událost WOW 2024.
- Pošlete e-mail s názvem akce na adresu wow@orienteering.sport.
- Počkejte na licenční informace, které obdržíte od WOW.

14. ročník Dnů orientace v přírodě Skyvová - 04.03.2022 13:44:54
Untitled 1 Untitled 2

DNY ORIENTACE V PŘÍRODĚ 2022

PŘEHLED akcí nabízí možnost nahlédnout do detailu, kde se nachází základní údaje k pořádání. Detail každé akce umožňuje získat inspiraci "jak na to". Kromě účasti či použité mapy je možné přečíst si komentáře pořadatelů, kteří se tímto způsobem dělí o své zkušenosti. Pro mnohé zkušené pořadatele je samotné uspořádání "rutinní záležitostí". Oslovení veřejnost, oslovení potenciálních členů oddílu v místě působení nebo navázání a prohloubení spolupráce se základními či středními školami nebo Domy dětí a mládeže - to jsou správné směry k rozvoji orientačního běhu v České republice.

Všechny potřebné informace byly zveřejněny ve Zpravodaji ČSOS 2022/2, který byl rozeslán mailem vedoucím oddílů, a jsou k dispozici na stránce Komise rozvoje OB v levém menu Výukové mapy / Výzva oddílům (viz Výzva oddílům).


Propagace akcí Dnů orientace v přírodě Skyvová - 02.09.2020 11:27:20

Pro pořadatele akcí pro veřejnost se nabízí otázka, zdali k propagaci využívají všechny dostupné možnosti. Organizátoři připraví tratě, natisknou mapy, ale počet účastníků je pod očekáváním. Co s tím? Na závody zařazené do soutěží ČSOS jsou připravovány webové stránky, informace jdou i přes události na Facebook. Proč nevyužít pro nesoutěžní akce stejné možnosti? Pro propagaci orientačních akcí jsou k dispozici také weby - zacitorientak.cz a sportvokoli.cz.
Webová stránka ZACITORIENTAK.CZ nabízí zájemcům o OB vysvětlení co je orientační běh a možnosti vyzkoušení. "Pod jednou střechou" jsou dostupné informace o principech orientačního běhu, o projektech pro veřejnost (areály pevných kontrol, výukové mapy), o závodech pro veřejnost, o soutěžích a oddílech OB. Pro pořadatele akcí nabízí možnost propagace buď díky aktualizaci přes informační systém ORIS nebo zadáním nové akce.


Webová stránka SPORTVOKOLI.CZ je nejen největší veřejnou databází sportovních klubů, ale i sportovních akcí. Mohou je zde zapsat jak registrované kluby, tak i jednotliví organizátoři. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a Vaše událost se následně objeví v kalendáři a na mapě, kde lze vyhledávat podle polohy i sportu.


Světový den OB 2018 Skyvová - 05.04.2018 14:25:51

V roce 2018 připadá Světový den orientačního běhu na středu 23. května. Již nyní můžete zaregistrovat svou akci WOD na adrese http://worldorienteeringday.com/ a promyslet termín konání. Hlavní den WOD 2018 bude 23. května, ale máte možnost uspořádat akci až do 29. května!!! To znamená, že akce 3. ročníku WOD se mohou uskutečnit v průběhu celého týdne.

Český svaz orientačních sportů podpoří pořadatele akcí WOD 2018 v České republice obdobně jako v předchozích ročnících zajištěním tisku účastnických diplomů, speciálních pohlednic World Orienteering Day a brožur OBjev OB a finančním příspěvkem 2.000,- Kč, v případě pořádání 3 a více akcí bude celkový finanční příspěvek 5.000,- Kč.

Důležité:
Kvůli zajištění tisku a distribuci „WOD materiálů“ je nutné zaslat odhad požadovaného množství podle předpokládaného počtu účastníků s přihláškou do 20. dubna 2018. Informace o podpoře pořadatelů akcí Světového dne orientačního běhu jsou zveřejněny v dokumentu World Orienteering Day.
Pro akce určené veřejnosti (mimo akce pro konkrétní školy) je doporučeno využít možnosti propagace přes web https://zacitorientak.cz/.


WOD - nabídka OCAD Starter Skyvová - 26.03.2018 12:59:36

Pořadatelé akcí WORLD ORIENTEERING DAY mají možnost využít speciální nabídku od firmy OCAD k získání 6-ti měsíční licence OCAD Starter zdarma.

OCAD Starter
Toto vydání je určeno pro začátečníky mapování (např. mapy školních dvorů, parků). OCAD Starter je omezen na 10.000 objektů a maximálně na 5 map pozadí (rastrové soubory). Funkčně je omezeno na základní kreslení a editační funkce, součástí je modul na stavbu tratí.
Zájemci mohou poslat žádost o licenci na e-mail byorienteering@gmail.com Göranu Anderssonovi, koordinátorovi projektu WOD.


3. ročník WORLD ORIENTEERING DAY Skyvová - 22.03.2018 20:18:14

Sokolov, Rakovník, Vrchlabí, Borová Lada, Tábor, Příbraz, Šternberk, Olomouc, Ostrava, Příbraz, Planá nad Lužnicí, Jičín - prvních dvanáct míst v České republice na mapě "WOD 2018"!!!

V roce 2018 připadá Světový den orientačního běhu na středu 23. května. Již nyní můžete zaregistrovat svou akci WOD na adrese www.worldorienteeringday.com a promyslet termín konání. Hlavní den WOD 2018 bude 23. května, ale máte možnost uspořádat akci až do 29. května!!! To znamená, že můžete uskutečnit akci WOD v průběhu celého týdne.


Český svaz orientačních sportů podpoří pořadatele akcí WOD 2018 v České republice obdobně jako v předchozích ročnících zajištěním tisku účastnických diplomů, speciálních pohlednic World Orienteering Day a brožur OBjev OB a finančním příspěvkem 2.000,- Kč, v případě pořádání 3 a více akcí bude celkový finanční příspěvek 5.000,- Kč.
Kvůli zajištění tisku a distribuci „WOD materiálů“ je nutné zaslat odhad požadovaného množství podle předpokládaného počtu účastníků s přihláškou do 20. dubna 2018.
Informace o podpoře pořadatelů akcí Světového dne orientačního běhu jsou zveřejněny v dokumentu World Orienteering Day.


World Orienteering Day 2018 Skyvová - 11.01.2018 10:10:04

"500 000 účastníků na 5000 místech ve 100 zemích" je cílem, kterého chce dosáhnout IOF. Je to možné? ANO

V roce 2018 připadá Světový den orientačního běhu na středu 23. května. Již nyní můžete zaregistrovat svou akci WOD na adrese www.worldorienteeringday.com a promyslet termín konání. Hlavní den WOD 2018 bude 23. května, ale máte možnost uspořádat akci až do 29. května!!! To znamená, že můžete uskutečnit akci WOD v průběhu celého týdne.

V České republice se v roce 2017 konalo 54 akcí Světového dne orientačního běhu, do realizace se zapojilo 48 pořadatelů a svůj závod absolvovalo 9299 účastníků. Akce měly různou podobu - řada akcí byla uspořádána pro konkrétní školy, na některých akcích spolupracovaly kluby s DDM, středisky volného času nebo s vedením obcí, velká část pořadatelů využila možnosti propagace své akce prostřednictvím webové stránky zacitorientak.cz.


MOBO Skyvová - 20.10.2017 13:45:28

Aplikace MOBO je vyvinuta pro místní areály pevných kontrol, ale pomocí této platformy může být zorganizována venkovní orienťácká akce pro kohokoliv a kdekoliv.

MOBO je moderní způsob tréninku orientačních sportů. Chytrý telefon je pro orientačního běžce „3-in-1“ zařízením s mapou, buzolou a zařízením pro záznam průchodu kontrolou, vše v jednom balení. Mapy v mobilu jsou standardní mapy pro orientační běh a proto jsou k úspěšnému zvládnutí trati nutné základní dovednosti orientace v terénu a čtení mapy.
* Pro orientaci se používá vestavěný kompas zobrazený na displeji telefonu.
* Na kontrolních stanovištích jsou speciální značky s QR kódy. Informace o průchodu kontrolami pomocí skenu QR kódu do chytrého telefonu jsou odeslány na server, kde můžete vidět statistiky uživatelů.
* První MOBO areál byl otevřen 1. ledna 2012 v Estonském městě Keila.
* Areál pevných kontrol Hloučela v Prostějově byl připraven s aplikací MOBO - viz podrobné informace na webu APK Hloučela
* Jak přidat trať? Pokud se vám líbí myšlenka MOBO a chtěli byste udělat areál pevných kontrol s MOBO kontrolami, prosím kontaktujte autora Tarmo Klara: mobo(at)osport.ee


World Orienteering Day - 23. května 2018 Skyvová - 16.10.2017 10:32:50

Ve středu 23. května 2018 se budou konat po celém světě akce třetího ročníku World Orienteering Day.

Myšlenka celosvětového projektu IOF, kdy v jeden den na celém světě se budou konat akce orientačního běhu, prokázala svoji životaschopnost. V roce 2017 byla ještě úspěšnější než v předchozím roce, do WOD 2017 se zapojilo více než 288 000 lidí v 79 zemích po celém světě.

Do konání třetího ročníku World Orienteering Day zbývá prakticky tři čtvrtě roku, už teď je možné promýšlet o způsobu zapojení klubů Českého svazu orientačních sportů.
V České republice se v roce 2017 konalo 54 akcí Světového dne orientačního běhu, do realizace se zapojilo 48 pořadatelů a svůj závod absolvovalo 9299 účastníků!!! V přehledu akcí Dnů orientace v přírodě jsou zprávy o průběhu jednotlivých akcí, které měly různou podobu - řada akcí byla uspořádána pro konkrétní školy, na některých akcích spolupracovaly kluby s DDM, středisky volného času nebo s vedením obcí, velká část pořadatelů využila možnosti propagace své akce prostřednictvím webové stránky zacitorientak.cz.


Výuková videa - ORIENTAČNÍ BĚH Skyvová - 25.09.2017 12:09:35
Pro rozvoj orientačního běhu, resp. rozšířením tohoto sportovního odvětví mezi veřejnost, jsou důležité akce a závody pořádané pro školy a akce Dnů orientace v přírodě. Pro seznámení se základy orientačního běhu a vysvětlení základních pojmů byla připravena výuková videa (ke stažení na YOUTUBE.COM).

Výukové video ORIENTAČNÍ BĚH.

Autory videa jsou Petr Hostaš a Vít Zakouřil.Výukové video ZELENÝ SPORT - Co je orientační běh.

Video vzniklo v rámci projektu Nadace O2 v program Think Big.Výukové video ZELENÝ SPORT - Jan na orientační běh.

Video vzniklo v rámci projektu Nadace O2 v program Think Big.

 

Počet přístupů
Celkem: 477972
Týden: 2377