Uživatel: Host
Přihlásit


Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links


 

14. ročník Dnů orientace v přírodě Skyvová - 04.03.2022 13:44:54
Untitled 1 Untitled 2

DNY ORIENTACE V PŘÍRODĚ 2022

PŘEHLED akcí nabízí možnost nahlédnout do detailu, kde se nachází základní údaje k pořádání. Detail každé akce umožňuje získat inspiraci "jak na to". Kromě účasti či použité mapy je možné přečíst si komentáře pořadatelů, kteří se tímto způsobem dělí o své zkušenosti. Pro mnohé zkušené pořadatele je samotné uspořádání "rutinní záležitostí". Oslovení veřejnost, oslovení potenciálních členů oddílu v místě působení nebo navázání a prohloubení spolupráce se základními či středními školami nebo Domy dětí a mládeže - to jsou správné směry k rozvoji orientačního běhu v České republice.

Všechny potřebné informace byly zveřejněny ve Zpravodaji ČSOS 2022/2, který byl rozeslán mailem vedoucím oddílů, a jsou k dispozici na stránce Komise rozvoje OB v levém menu Výukové mapy / Výzva oddílům (viz Výzva oddílům).


Propagace akcí Dnů orientace v přírodě Skyvová - 02.09.2020 11:27:20

Pro pořadatele akcí pro veřejnost se nabízí otázka, zdali k propagaci využívají všechny dostupné možnosti. Organizátoři připraví tratě, natisknou mapy, ale počet účastníků je pod očekáváním. Co s tím? Na závody zařazené do soutěží ČSOS jsou připravovány webové stránky, informace jdou i přes události na Facebook. Proč nevyužít pro nesoutěžní akce stejné možnosti? Pro propagaci orientačních akcí jsou k dispozici také weby - zacitorientak.cz a sportvokoli.cz.
Webová stránka ZACITORIENTAK.CZ nabízí zájemcům o OB vysvětlení co je orientační běh a možnosti vyzkoušení. "Pod jednou střechou" jsou dostupné informace o principech orientačního běhu, o projektech pro veřejnost (areály pevných kontrol, výukové mapy), o závodech pro veřejnost, o soutěžích a oddílech OB. Pro pořadatele akcí nabízí možnost propagace buď díky aktualizaci přes informační systém ORIS nebo zadáním nové akce.


Webová stránka SPORTVOKOLI.CZ je nejen největší veřejnou databází sportovních klubů, ale i sportovních akcí. Mohou je zde zapsat jak registrované kluby, tak i jednotliví organizátoři. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a Vaše událost se následně objeví v kalendáři a na mapě, kde lze vyhledávat podle polohy i sportu.


Světový den OB 2018 Skyvová - 05.04.2018 14:25:51

V roce 2018 připadá Světový den orientačního běhu na středu 23. května. Již nyní můžete zaregistrovat svou akci WOD na adrese http://worldorienteeringday.com/ a promyslet termín konání. Hlavní den WOD 2018 bude 23. května, ale máte možnost uspořádat akci až do 29. května!!! To znamená, že akce 3. ročníku WOD se mohou uskutečnit v průběhu celého týdne.

Český svaz orientačních sportů podpoří pořadatele akcí WOD 2018 v České republice obdobně jako v předchozích ročnících zajištěním tisku účastnických diplomů, speciálních pohlednic World Orienteering Day a brožur OBjev OB a finančním příspěvkem 2.000,- Kč, v případě pořádání 3 a více akcí bude celkový finanční příspěvek 5.000,- Kč.

Důležité:
Kvůli zajištění tisku a distribuci „WOD materiálů“ je nutné zaslat odhad požadovaného množství podle předpokládaného počtu účastníků s přihláškou do 20. dubna 2018. Informace o podpoře pořadatelů akcí Světového dne orientačního běhu jsou zveřejněny v dokumentu World Orienteering Day.
Pro akce určené veřejnosti (mimo akce pro konkrétní školy) je doporučeno využít možnosti propagace přes web https://zacitorientak.cz/.


WOD - nabídka OCAD Starter Skyvová - 26.03.2018 12:59:36

Pořadatelé akcí WORLD ORIENTEERING DAY mají možnost využít speciální nabídku od firmy OCAD k získání 6-ti měsíční licence OCAD Starter zdarma.

OCAD Starter
Toto vydání je určeno pro začátečníky mapování (např. mapy školních dvorů, parků). OCAD Starter je omezen na 10.000 objektů a maximálně na 5 map pozadí (rastrové soubory). Funkčně je omezeno na základní kreslení a editační funkce, součástí je modul na stavbu tratí.
Zájemci mohou poslat žádost o licenci na e-mail byorienteering@gmail.com Göranu Anderssonovi, koordinátorovi projektu WOD.


3. ročník WORLD ORIENTEERING DAY Skyvová - 22.03.2018 20:18:14

Sokolov, Rakovník, Vrchlabí, Borová Lada, Tábor, Příbraz, Šternberk, Olomouc, Ostrava, Příbraz, Planá nad Lužnicí, Jičín - prvních dvanáct míst v České republice na mapě "WOD 2018"!!!

V roce 2018 připadá Světový den orientačního běhu na středu 23. května. Již nyní můžete zaregistrovat svou akci WOD na adrese www.worldorienteeringday.com a promyslet termín konání. Hlavní den WOD 2018 bude 23. května, ale máte možnost uspořádat akci až do 29. května!!! To znamená, že můžete uskutečnit akci WOD v průběhu celého týdne.


Český svaz orientačních sportů podpoří pořadatele akcí WOD 2018 v České republice obdobně jako v předchozích ročnících zajištěním tisku účastnických diplomů, speciálních pohlednic World Orienteering Day a brožur OBjev OB a finančním příspěvkem 2.000,- Kč, v případě pořádání 3 a více akcí bude celkový finanční příspěvek 5.000,- Kč.
Kvůli zajištění tisku a distribuci „WOD materiálů“ je nutné zaslat odhad požadovaného množství podle předpokládaného počtu účastníků s přihláškou do 20. dubna 2018.
Informace o podpoře pořadatelů akcí Světového dne orientačního běhu jsou zveřejněny v dokumentu World Orienteering Day.


World Orienteering Day 2018 Skyvová - 11.01.2018 10:10:04

"500 000 účastníků na 5000 místech ve 100 zemích" je cílem, kterého chce dosáhnout IOF. Je to možné? ANO

V roce 2018 připadá Světový den orientačního běhu na středu 23. května. Již nyní můžete zaregistrovat svou akci WOD na adrese www.worldorienteeringday.com a promyslet termín konání. Hlavní den WOD 2018 bude 23. května, ale máte možnost uspořádat akci až do 29. května!!! To znamená, že můžete uskutečnit akci WOD v průběhu celého týdne.

V České republice se v roce 2017 konalo 54 akcí Světového dne orientačního běhu, do realizace se zapojilo 48 pořadatelů a svůj závod absolvovalo 9299 účastníků. Akce měly různou podobu - řada akcí byla uspořádána pro konkrétní školy, na některých akcích spolupracovaly kluby s DDM, středisky volného času nebo s vedením obcí, velká část pořadatelů využila možnosti propagace své akce prostřednictvím webové stránky zacitorientak.cz.


MOBO Skyvová - 20.10.2017 13:45:28

Aplikace MOBO je vyvinuta pro místní areály pevných kontrol, ale pomocí této platformy může být zorganizována venkovní orienťácká akce pro kohokoliv a kdekoliv.

MOBO je moderní způsob tréninku orientačních sportů. Chytrý telefon je pro orientačního běžce „3-in-1“ zařízením s mapou, buzolou a zařízením pro záznam průchodu kontrolou, vše v jednom balení. Mapy v mobilu jsou standardní mapy pro orientační běh a proto jsou k úspěšnému zvládnutí trati nutné základní dovednosti orientace v terénu a čtení mapy.
* Pro orientaci se používá vestavěný kompas zobrazený na displeji telefonu.
* Na kontrolních stanovištích jsou speciální značky s QR kódy. Informace o průchodu kontrolami pomocí skenu QR kódu do chytrého telefonu jsou odeslány na server, kde můžete vidět statistiky uživatelů.
* První MOBO areál byl otevřen 1. ledna 2012 v Estonském městě Keila.
* Areál pevných kontrol Hloučela v Prostějově byl připraven s aplikací MOBO - viz podrobné informace na webu APK Hloučela
* Jak přidat trať? Pokud se vám líbí myšlenka MOBO a chtěli byste udělat areál pevných kontrol s MOBO kontrolami, prosím kontaktujte autora Tarmo Klara: mobo(at)osport.ee


World Orienteering Day - 23. května 2018 Skyvová - 16.10.2017 10:32:50

Ve středu 23. května 2018 se budou konat po celém světě akce třetího ročníku World Orienteering Day.

Myšlenka celosvětového projektu IOF, kdy v jeden den na celém světě se budou konat akce orientačního běhu, prokázala svoji životaschopnost. V roce 2017 byla ještě úspěšnější než v předchozím roce, do WOD 2017 se zapojilo více než 288 000 lidí v 79 zemích po celém světě.

Do konání třetího ročníku World Orienteering Day zbývá prakticky tři čtvrtě roku, už teď je možné promýšlet o způsobu zapojení klubů Českého svazu orientačních sportů.
V České republice se v roce 2017 konalo 54 akcí Světového dne orientačního běhu, do realizace se zapojilo 48 pořadatelů a svůj závod absolvovalo 9299 účastníků!!! V přehledu akcí Dnů orientace v přírodě jsou zprávy o průběhu jednotlivých akcí, které měly různou podobu - řada akcí byla uspořádána pro konkrétní školy, na některých akcích spolupracovaly kluby s DDM, středisky volného času nebo s vedením obcí, velká část pořadatelů využila možnosti propagace své akce prostřednictvím webové stránky zacitorientak.cz.


Výuková videa - ORIENTAČNÍ BĚH Skyvová - 25.09.2017 12:09:35
Pro rozvoj orientačního běhu, resp. rozšířením tohoto sportovního odvětví mezi veřejnost, jsou důležité akce a závody pořádané pro školy a akce Dnů orientace v přírodě. Pro seznámení se základy orientačního běhu a vysvětlení základních pojmů byla připravena výuková videa (ke stažení na YOUTUBE.COM).

Výukové video ORIENTAČNÍ BĚH.

Autory videa jsou Petr Hostaš a Vít Zakouřil.Výukové video ZELENÝ SPORT - Co je orientační běh.

Video vzniklo v rámci projektu Nadace O2 v program Think Big.Výukové video ZELENÝ SPORT - Jan na orientační běh.

Video vzniklo v rámci projektu Nadace O2 v program Think Big.

Propagace orientačního běhu Skyvová - 20.09.2017 16:36:39

Den plný pohybu, sportu a dobré zábavy. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat plzeňský FESTIVAL SPORTU, kde byla možnost ve středu 21. června vyzkoušet si různé sporty. Z OB pohledu se akce, kterou zajišťovali členové OK Lokomotiva Plzeň, velice vydařila. Orientační běh si přišlo vyzkoušet obrovské množství dětí (účast 3982 osob). Postavena byla jednoduchá trať v místním parku za OC Plaza, kterou většina zájemců bez větších problémů absolvovala. Akce probíhala od ranních hodin, kdy si orienťák přišli vyzkoušet především žáci ze škol, až do odpoledne, kdy přišla široká veřejnost (rodiny s dětmi,..).


V Pardubicích se v polovině srpna uskutečnil devítidenní SPORTOVNÍ PARK PARDUBICE. Od 12. do 20. srpna se podařilo navázat na loňský veleúspěšný Olympijský park Pardubice. Každý sport měl možnost se prezentovat po dobu tří dnů. V Pardubicích byl orientační běh prezentován v parku Na špici, kde bylo připraveno O-bludiště, a v okolí Zámku, kde byla připravena trať s 10 kontrolami. Zájem o orientační běh byl obrovský, celkem bylo registrováno 4262 účastníků. Na závěr Sportovního parku Pardubice byl uspořádán orientační běh pro veřejnost s názvem "Foxconn orientační běh". Start byl na zámeckých valech, cíl běhu pak na promenádě v Tyršových sadech, na mapě Zámek bylo 10 kontrol. Běh absolvovalo 192 účastníků.


 

Počet přístupů
Celkem: 414962
Týden: 3111